piątek, 16 maja 2014

Hathor - Bogini Białej Magii

Hathor - Święta Bogini i Biała Magia 


Szamańskie medytacje z Sercem Bogini Hathor (Het Heru), odrodzenie wyższej świadomości w praktykach z magiczną Boginią Hathor. Przywoływanie opieki Hathor - anielskiej Bogini Magii, Królowej Niebios. Piękna i uwznioślająca muzyka grana na harfie i innych dawnych instrumentach egipskich związanych z tradycjami Zakonu Kapłanek i Kapłanów Boskiej Wysokiej, Ceremonialnej Magii. Szamańskie tańce i duchowe śpiewy ku czci Bogini Hathor. Medytacje z magiczną duszą Bogini Hathor, Dawczynią Miłości i Niebiańskiej Magii. Hathor jako Bogini miłości i małżeńskiej wierności, Bogini małżeńskiego erotyzmu, opiekunka małżeństw i małżeńskiej miłości, Bogini Macierzyństwa. Władczyni Magii Syriusza (Sepdet), a wedle starszych tekstów egipskich także Stwórczyni Wszechświata. Hathor jest pradawną Boginią ziemi egipskiej, Synaju oraz ziemi Kanaan, Boginią Magii, duchowości, ezoteryki, okultyzmu, wiedzy hermetycznej, gnozy... 

Hathor - Bogini Złotego Światła

Magia to boska religia w praktycznym, przyziemnym wydaniu, a magiczne zaklęcia wspomagają plony, lekarstwa, zabiegi lecznicze, ochraniają przed złymi zdarzeniami, ochraniają związek małżeński. Magiczne, rytualne zaklęcia egipskie składają się z trzech działań: magicznych ruchów, magicznych słów i działań magicznymi przedmiotami. W ramach magicznego ruchu znajdujemy specyficzny, odpowiedni do praktyk magicznych taniec Bogini Hathor. Magiczne słowa to często krótkie opowieści ze świata Bóstw, Bogiń i Bogów wyzwalające Moc, a także przypominające dawne legendy. Nie ma Magii bez mistycznych legend i opowieści. Teksty magiczne zapisywane są z pomocą pięknej, ozdobnej i wyrazistej kaligrafii, w odpowiednim stanie ducha, ze skupieniem na odpowiednim Bóstwie. Tylko ręczne kaligrafie wykonane przez Maga, wykaligrafowane w ozdobny i piękny sposób, z włożeniem energii skupienia i medytacji mają charakter magicznego tekstu. Jako amulety można użytkować posążek świętej krowy, gdyż jest to jedna ze starych postaci Bogini Hathor, a także instrument muzyczny Sistrum, naszyjnik zwany Menat, od Mena - Macierz, Matka Magii. Tłumaczenie snów i wieszczenie ze snów to zajęcie wielu kapłanek wieszczek magicznej Bogini H. 


Bogini Magii, Hathor miała setki miejsc kultowych w Egipcie, a do najbardziej znanych należą Dendera, Thebes (Teby), Heliopolis, Aphroditopolis, Sinai, Momemphis (Memfis), Herakleopolis i Keset. W zabytkowym kompleksie świątynnym Dendery mającym przynajmniej 4600-5000 lat widnieją ryciny znanego powszechnie okrągłego Zodiaku jako jeden z najstarszych zabytków astrologicznych. Bogini Magii jest patronką astrologii i astrologów, podobnie jak jest patronką numerologii i numerologów. Hathor reprezentuje wszystko co jest prawdziwe, dobre i piękne, podobnie jak Afrodyta czy Wenera, a do tego patronuje mistycznym tańcom, śpiewom i muzyce. Bogini Hathor patronuje kobietom we wszystkich ich życiowych stadiach rozwoju jako córkom, siostrom, żonom, matkom i babciom-szamankom. Szczególnym misteriom związanym z magicznymi tradycjami Bogini Hathor są narodziny dziecka i macierzyństwo, w tym magiczna ochrona dzieci przed mrocznymi siłami zła. W świątyni Nefertari, w Abu Simbel i w Księdze umarłych Hathor jest opisana jako siedem niebiańskich krów, stąd powstał kult Siedmiu Hathor czczonych w Tebach, Heliopolis, Afrodytopolis, na Synaju, w Memfis, Herakleopolis i Keset. W tej postaci Bogini Hathor decyduje o przeznaczeniu nowo narodzonych dzieci. 

Przywołując obecność Bogini Hathor wyobrażamy sobie Jej świętą postać przed sobą, w dłoni trzymającą  magiczne, okrągłe lusterko, które jest Jej przymiotem, lusterko, które odzwierciedla stan świata zewnętrznego. Boginię H uświadamiamy sobie i odczuwamy jako wielce współczującą, miłosierną, litościwą, uczciwą i sprawiedliwą. Boginię H prosimy o ochronę w życiu oraz w czasie wykonywania magicznych rytuałów. Boginię H prosimy o niebiańskie, duchowe przewodnictwo, o dobrych nauczycieli, kapłanów, uzdrowicieli i mistrzów żyjących na Ziemi. Najważniejszą częścią praktyki zawsze jest wczuwanie się i wsłuchiwanie w Wolę Bogini, oddanie Bogini na Służbę, poświęcenie się dla Bogini H. W najgłębszym milczeniu i skupieniu wsłuchujemy się w Wolę Bogini, szczególnie przed podjęciem ważnych decyzji życiowych. Na koniec składamy Bogini H naszą wdzięczność za wszelkie dobro jakie pojawia się w naszym życiu, wyrażamy w słowach i myślach podziękowania z głębi serca. Wyobrażamy sobie Boginię H w Złotym Świetle pamiętając, że Złota, Złocista, to jedno z jej najważniejszych Świętych Imion. Bogini Hathor obdarza, naznacza swoje kapłanki i szamanki Złotą Aurą. Kto ma Złotą Aurę przynależy do Bogini Hathor, a w dawnych żywotach osoba taka była ściśle związana z kultem Bogini Hathor. 

Według popularnego mitu Bogini Hathor narodziła się z łez Boga Słońca Raa (Re), kiedy otworzył oczy wewnątrz kwiatu lotosu i opuścił pierwotny bezkres, z którego później miał wyłonić się świat. Padając na ziemię, łza zamieniła się w piękną kobietę. Swoją urodą tak bardzo zachwyciła Boga Słońca, że nazwał ją Złotem Bogów, Wielką Hathor i Kochanką Dendery. Od tej pory Bogini H stała się ulubienicą Raa (Re), jedyną osobą w panteonie, która potrafiła poskromić jego gniew oraz przywrócić mu dobry nastrój. Hathor jako żona Horusa była szczególnie czczona w Denderze – mieście swojego największego kultu. Co roku członkowie magicznego kultu organizowali święto upamiętniające Jej zaślubiny. Zanoszono jej posąg na  czternaście dni do Horusa – do Edfu, gdzie Egipcjanie oddawali się tańcom, zabawie i innym przyjemnościom z powodu odrodzenia się pary bogów dzięki ich zaślubinom, co zwano świętem Dobrego Spotkania. Egipcjanie przypisywali Hathor także rolę opiekunki zmarłych i nekropolii, jak na przykład w Tebach, a sama Bogini przyprowadzała dusze zasłużonych zmarłych magów do niebios światła. 

Bogini Hathor - Królowa Niebios i Białej Magii - Dama Syriusza

Inwokacje Imienia Bogini H


Het Heret, Het Heru, Het Hert! (starożytne egipskie odmiany imienia Bogini H)
Hat Hor, Hathor, Athyr! (starożytne greckie odmiany imienia Bogini H)
Baalat! (semicka odmiana imienia Bogini H)

Dwadzieścia Siedem Adoracji Bogini Hathor 


Wielbię Ciebie, Pierwsza Damo Dendery! 
Wielbię Ciebie, Pierwsza Damo Obcej Ziemi! 
Wielbię Ciebie, Pierwsza Damo Serabit El-Khadim! 
Wielbię Ciebie, Pierwsza Damo Timna!
Wielbię Ciebie, Pierwsza Damo Turkusu!
Wielbię Ciebie, Pierwsza Damo Trzeźwości i Ekstazy! 
Wielbię Ciebie, Pierwsza Damo Ofiarowania! 
Wielbię Ciebie, Pierwsza Damo Muzyki i Świętego Tańca! 
Wielbię Ciebie, Pierwsza Damo Miłości i Radości! 
Wielbię Ciebie, Pierwsza Damo Koronowana Słońcem na swych Świętych Czułkach! 
Wielbię Ciebie, Mistrzyni Nieskończonej Ekstazy i Błogości! 
Wielbię Ciebie, Królowo Niebios Bożych! 
Wielbię Ciebie, Złocista, Najzłotsza! 
Wielbię Ciebie, Najpiękniejsza! 
Wielbię Ciebie, Oko Boga Ra! 
Wielbię Ciebie, Która przynosić radość Ojcom! 
Wielbię Ciebie, Matko Ihy! 
Wielbię Ciebie, Matko Har-Sema-Tawy! 
Wielbię Ciebie, Małżonko Hor-Ur! (Horusa) 
Wielbię Ciebie, Słodyczy Życia! 
Wielbię Ciebie, Dawczyni Miłości, Oddania i Uwielbienia! 
Wielbię Ciebie, Płomienna Pasjonatko! 
Wielbię Ciebie, Furio Sprawiedliwości Naprawiająca Krzywdy! 
Wielbię Ciebie, Czuła Przyjaźni Ogrzewająca Porannym Słońcem! 
Wielbię Ciebie, Schronienie od Szarańczy i Piekących Lotnych Piasków! 
Wielbię Ciebie, Matko Mocą Miłowania Wiodąca Mnie do Bogów! 
Wielbię Ciebie, Matko Rodząca Mnie na Ziemi Kemet! 

Aby zyskać przychylność Bogini Hathor, Królowej Nieba, Dawczyni Magicznych Mocy, zaleca się spalenie kadzidła, wody różanej i liści mirtu oraz niekiedy złożenie Bogini H ofiary z miedzi, podarowanie na ołtarzyk miedzianych przedmiotów rytualnych. 

Inwokacja do Bogini Hathor 


Bądź pozdrowiona, o Hathor, Pierwsza Damo Dendery,
Złoty płomieniu wszystko pożerającego ognia miłości.
Ukochana przez Ra, boska małżonko Horusa (Hor-Ur),
Damo zwierciadła, z którego wytryskuje woda młodości.
Damo sistrum, którego dźwięk oddala ciemności, daje radość i zmartwychwstanie.
Damo naszyjnika, którego światło uzdrawia i napełnia życiem.
Bogini płodna i złocista, Damo tajemnic i świętych roślin bogów.
Kwiaty chylą się pod Twymi krokami i dają im zapach.
Boska Duszo o dwóch złotych obliczach.
Proszę cię, aby - miłość - była mi dana. 

O Hathor! Wezwanie ochrony i wsparcia 


O Bogini, przyjdź mnie chronić, daj obfite życie, 
Ześlij zdrowie od wschodniej strony nieba, 
Umocnij mnie pod niebem aż po horyzont.

O Bogini, przyjdź odbuduj mnie, ach przyjdź, Złota Damo! 
Strzeż i ochraniaj mnie od wschodniej strony nieba, 
Ochraniaj mnie pod niebem aż po horyzont. 

O, Bogini, Przybywaj, Złota Damo, Przybywaj! 
Przez miliony lat Tyś pływała nieustannie w Słonecznej Barce Ojca Raa,  
Podróżując słoneczną łodzią swojego Ojca.    
Wzywam szczęścia! 
Wzywam dobrobytu! 
Wzywam zdrowia! 
Wzywam ochrony! 
Niechaj płyną od Ciebie nieustannie, O Bogini! 

Chwała Hathor 


Chwała Tobie Hathor Triumfująca! 
Chwała Tobie Hathor Pełna Piękna! 
Chwała Tobie Hathor Podróżującą na Niebiańskiej Łodzi! 
Chwała Tobie Hathor na Drodze Słońca! 
Chwała Tobie Hathor Królowo Siedziby Poranka! 

Inwokacja Imienia 


Hathor! Hathor! Hathor! Hathor! 
Hathor! Hathor! Hathor! 

Magiczna Święta Krowa 


Magiczne, szamańskie zwierzę, z którym Bogini Hathor jest utożsamiana, to Krowa, Święta Krowa, podobnie jak w kulturze indyjskiej. Bogini Hathor była wielką Krową, w której w nocy przebywał Bóg Słońce Raa (Re), a z której rano się rodził. Przedstawiano ją często jako Boginię Krowę o ciele pokrytym gwiazdami lub kobietę z głową krowy. Najczęstszą postacią Bogini H jednak, była kobieta z uszami krowy lub krowimi rogami, między którymi umieszczony jest dysk słoneczny. Bogini Hathor dzięki swej krowiej postaci uzyskała tytuł karmicielki bogów (aniołów). Egipcjanie widzieli w gwiazdach Wielką Krowę jako jeden z gwiazdozbiorów, stąd Bogini Hathor otrzymała dodatkowo do swojej ziemskiej postaci także postać Świętej Krowy. 

Świątynia w Denderze była miejscem do którego przybywali chorzy prosząc boginię Hathor o wyleczenie. W świątyni Bogini Hathor w Denderze znaleziono słynne reliefy wyraźnie wyglądające jak zapalona żarówka, co powszechnie zinterpretowano jako znajomość energii elektrycznej w dawnych czasach starożytnego Egiptu i jego magicznej, okultystycznej Cywilizacji.

Złota Bogini Hathor - Muzeum w Luxor, Egipt

Hathor - egipskie: Het-heret, Het-Heru – egip. Pałac/Dom Horusa – to egipska Bogini Nieba, uosobienie Wielkiej Macierzy, a także patronka nekropolii tebańskiej. W starożytności stanowiła personifikację pałacu faraona stąd jej imię; podobnie Izyda była personifikacją tronu. Od zawsze była bóstwem boskiej miłości, radości, rozkoszy, muzyki i tańca, a także opiekunką kobiet i macierzyństwa. Nosiła przydomki "Oka Horusa", "Złotej Bogini", "Bogini Niebios", "Pani Czerwonej Góry" i "Turkusowej Pani". Grecy zwykle identyfikowali ją z Afrodytą, a Rzymianie z Wenus. Czczona była od najdawniejszych czasów jako Niebiańska Święta Krowa, jej główna świątynia znajdowała się w Denderze (Ta-Netjer), w Górnym Egipcie, z mieszczącą się w niej wyrocznią, gdzie wróżono ze snów. Stąd kult Świętej Bogini Hathor rozprzestrzenił się na cały Egipt i Bliski Wschód. Przedstawiano ją początkowo pod postacią Krowy, później jako kobietę z głową krowy i dyskiem słonecznym pomiędzy rogami. W ostatnim okresie kultury i magicznej duchowości Egiptu jako kobietę z krowimi uszami, rogami i dyskiem słonecznym. Te atrybuty przejęła od niej Izyda. Święta Bogini Harhor obchodzono: 7 sierpnia, 17 września i 2 listopada. Jej atrybutami było: lustro, menat (rytualny naszyjnik) i sistrum. Przyszłe potomstwo oddajemy pod magiczną ochronę Bogini Hathor jeszcze przed poczęciem! 

Hathor stanowi personifikację oka słonecznego, jest Panią Synaju oraz egipską Królową Białej Magii. Ważnym dniem kultowym Bogini Hathor jest środa, a święta wypadają w miesiącach wrzesień, październik i listopad. Kolor podstawowy świec w rytuałach do bogini Hathor to jasny błękit. Według doktryny heliopolitańskiej, Hathor była boginią kosmiczną, małżonką Ra i stworzycielką światła, identyfikowaną z niebiańską krową, która wyniosła słońce-Ra na nieboskłon, a także z samym niebem - Nut. Jest także matką bliźniaczych bóstw Szu i Tefnut, powietrza i niebiańskiej wilgoci. Pod względem astronomicznym łączono ją z gwiazdą nazwaną po grecku Sotis, czyli Syriuszem, która wschodziła razem ze Słońcem pierwszego dnia egipskiego Nowego Roku. Ta sama gwiazda w późniejszym okresie przypisywana była bogini Izydzie, zatem Bogini Hathor jest Boginią Syriusza. Córkę Ra przedstawiano także jako oko słoneczne iret (w odróżnieniu od oka księżycowego wadżet). W upalnym Egipcie oko Słońca w sposób naturalny stało się symbolem niszczycielskiej siły, oślepiającego światła, ognia, gniewu i niekontrolowanej furii - Wielkiej Bogini w swym przerażającym aspekcie. Na spalonej słońcem pustyni postrach siał także lew i kobra; one również były symbolami Hathor jako bogini-niszczycielki wszelkiego zła, pogromczyni demonów i złych istot. Bogini Hathor towarzyszą piękne ogrody pełne leczniczych oraz magicznych ziół, a także winnice z czerwonymi winogronami, sok z których składano w czystej ofierze tej Bogini. 

Złoty Blask w Godzinach Złotego Słońca Bogini Hathor

Bogini Hathor ma korzenie sięgające gwiazd, tak w układzie Syriusza jak i w Plejadach. Kogo pociąga subtelna magia syriuszowego światła lub słodki wpływ Plejad, ma już jeden pozytywny znak więzi z tradycjami nawiązującymi do wyższej białej magii Syriusza i Plejad. W celu praktyk magicznych wyższej antycznej magii trzeba przez przynajmniej jeden rok syriuszowy, od wschodu heliekalnego Syriusza, aż do kolejnego Nowego Roku Syriuszowego czyli do kolejnego wschodu heliakalnego Syriusza (w Polsce to zwykle około 8-12 czerwca) praktykować solidnie rytuały poświęcenia i całkowitego oddania tej Syriuszowej Bogini oraz solidnie praktykować rytuały wcielenia Bogini Hathor. Dopiero jeśli pojawią się sprzyjające pomyślne znaki wcielenia Bogini Hathor można uznać osobę kandydującą jako przyjętą czy może zaakceptowaną przez egregor Bogini Hathor. Cykle wtajemniczenia wyższej kapłanki Bogini Hathor to magiczne syriuszowe 5o lat codziennej praktyki, pracy i poświęcenia w służbie Bogini. W szkole ezoterycznej SEM udostępniamy znacznie więcej modlitw, nauk i praktyk magicznych związanych z Boginią Hathor.... 

Harfa i muzyka


Taniec magicznych kapłanek Bogini Hathor - Inscenizacje aktorskie, teatralne 





2 komentarze: